Cała prawda o CV wygrywającym zaproszenie na rozmowę o pracę

Przyczyn problemów ze znalezieniem pracy może być wiele, jednak gdyby zastanowić się jak osoba prowadząca rekrutacje widzi dokumenty aplikacyjne, czego szuka w CV kandydatów? W poniższym artykule opisane są jedyne 3 czynniki, na które zwracają uwagę rekruterzy.

Zaskakująca forma z wyczuciem

Kreatywne CV robią zawrotna karierę, zwracają na siebie uwagę, są ciekawostką. Niestety aplikacje tego typu mają szansę przynieść efekt w postaci znalezienia niesamowitej-extra pracy(czy w ogóle jakiejkolwiek), jeżeli było to niejako „zadanie rekrutacyjne”. Nawet przy aplikowaniu na stanowiska wymagające nieprzeciętnej kreatywności, arcy – niepowtarzalne, zaskakujące CV o zdumiewającej formie, zda egzamin wyłącznie w firmach, których kultura korporacyjna akceptuje pewną dawkę chaosu…

Takim aplikacjom dziękujemy!

Gdy poszukiwanie pracy się przeciąga, ludzie często zaczynają modyfikować swoje CV.  Z założenia jest to jak najbardziej dobrym posunięciem, jednak nieprzemyślana edycja dokumentów, która ma zapewnić im „wyróżnienie się w tłumie” to zasadniczo droga do wydłużenia czasu bezrobocia. Czerwony kolor, częste wytłuszczenia, fantazyjne czcionki, papeteria, obrazki i najróżniejsze cliparty, to elementy, o których należy zapomnieć.

Jedyne 3 czynniki, które dają CV przewagę

Uwagę rekruterów i osób pracujących w działach HR zwraca CV, które ułatwia im pracę – banalnie proste. Warto mieć więc na uwadze fakt, że dobre CV powinno spełniać trzy poniższe założenia:

  1. Odpowiednia kombinacja umiejętności, edukacji i doświadczenia
  2. Komunikatywność, czyli umiejętność szybkiego i zwięzłego przekazywania informacji
  3. Łatwe do przeczytania, czysto i schludnie sformatowane

Nic mniej nic więcej

CV musi wyglądać dobrze wydrukowane w odcieniach szarości a dobra widoczność i wyróżnienie najważniejszych informacji jest kluczowe. Schludna edycja pozwala domniemać, że taki też jest autor dokumentu a przejrzystość i zwięzłość komunikatu oszczędza czas osoby prowadzącej rekrutacje, czyli daje większą szansę otrzymania tak bardzo wyczekiwanego telefonu.

Warto tez przeczytać artykuł o złych przyzwyczajeniach, utrudniających znalezienie pracy,
oraz: 6 zmian, dzięki którym Twoje CV zacznie działać.

, , , , , ,

  1. Brak komentarzy.
(will not be published)
Subscribe to comments feed
  1. No trackbacks yet.

SetPageWidth