Zmiany w kodeksie pracy

Pracownicy posiadający dzieci już wkrótce zyskają nowe przywileje. Poza przysługującymi im już płatnymi dniami wolnymi na opiekę nad dzieckiem, zyskają kilka dodatkowych dni urlopu na załatwienie paru podstawowych badań lekarskich. Rządowy projekt zmian trafił już do konsultacji społecznych.

Rządzący przedstawili kolejne rozwiązanie, które ma na celu ułatwić godzenie życia zawodowego z rodzinnym. Według projektu pracownicy posiadający potomstwo otrzymają między innymi płatne dni wolne na szczepienia dziecka. Ulga może wynieść nawet kilka dni, ponieważ obowiązkowym harmonogramem szczepień jest objętych aż 13 chorób zakaźnych.

To jednak nie wszystko. Dodatkowo pracujący rodzice będą mogli w ramach płatnego urlopu zgłosić się z dziećmi na badania sanitarno- epidemiologiczne. Jeśli ustawa zostanie przyjęta to za każdym razem gdy pojawi się podejrzenie zakażenia chorobą zakaźną przez dziecko, rodzice będą mogli oni spokojnie udać się na badania do specjalisty.

Po przyjęciu projektu Państwo będzie musiało zmienić jedną rzecz. Chodzi o mentalność samych pracowników. Wielu z nich nie korzysta z przysługujących im przywilejów z obawy przed ewentualnymi konsekwencjami ze strony pracodawcy.

  1. #1 by Olo on Grudzień 3rd, 2012 - 11:43 am

    To własnie ten ostatni akapit jest kluczowy. Dziwi spadający przyrost naturalny, ale nie jest poświęcana wystarczająca uwaga jego przyczynom. Jedną z nich są właśnie możliwe konsekwencje ze strony pracodawcy w przypadku młodych rodziców…

  2. #2 by Renn on Styczeń 16th, 2013 - 2:11 pm

    Cieszą mnie te zmiany, chociaż to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o potrzeby rodziny w Polsce ;/

  3. #3 by http://szymkowiak.pl szlabany on Maj 30th, 2013 - 6:23 pm

    Zmiany chyba na gorsze ; /

(will not be published)
Subscribe to comments feed
  1. No trackbacks yet.

SetPageWidth